26 Kasım 2012 Pazartesi

Sanat Fuarı ve Kitap Fuarı

Bu hafta eş zamanlı olarak düzenlenen Kitap Fuarı ve Sanat fuarındaydım. Artist 2012 Sanat Fuarında Salon 8'de 813d Standındayız.. bekleriz...  Maalesef ben bu yazıyı tamamlayıp yayınlayana kadar fuar bitti.

Neyse.... gelelim bunun Çınar'a etkilerine.. Sabah okula bırakabiliyorum ama akşam alamıyorum. hatta ben gelmeden uyuması gerekiyor. İlk defa bensiz uyudu Pazartesi akşamı. Annemle uyuyacağım diye mızmızlık etse de dayanamamış tabi ki.. Bir kaç akşam babayla Mecidiyeköy'de buluşup geldik, dolayısıyla nispeten erken gelebildim. Babayı ve anneyi aynı anda kapıda görmek çok mutlu etti Çınar'ı. Hafta boyunca biraz öksürüyordu, ilerleyince Perşembe sabah doktora götürdük. İki gün okula gitmesin demesiyle başımdan aşağı kaynar sular döküldü. O anda bütün enerjim dibe vurdu. Ben yokum ve Çınar okula gidemeyecek. Önce kabul etmesem de mecburen göndermedik. Sağolsun anneanne ve dede ilgilendiler Çınar'la. Evde güzel bir bakımla antibiyotik kullanmadan atlattık durumu. Doktor yazdı ama ben Çınar'a şimdiye kadar pek antibiyotik vermediğimi söyleyince öksürük şurubu yazdı. Kötüleşirse antibiyotiği kullanırsınız dedi. Bence gerekece ama demeyi ihmal etmedi.Neyse ki gerek kalmadı. Pazartesi çok rahat gidebildi okula.

Çınar'la anlaşmamız doğrultusunda her akşam fuardan ona bir kitap getirdim. Bütün fuar boyunca orada olmama rağmen Çınar'ın siparişlerini almak dışında kitap fuarını dolaşamadım. Çok kalabalıktı ve hiç vaktim olmadı. Ancak bir salon dolusu çocuk kitabı olması çok sevindirici. Yayınevleri bu piyasayı keşfettiler sanırım artık bırakmazlar. Bir kaç standa uğrayabildim. Ama muhteşem kitaplar var.  Gelelim kütüphanemize bu vesileyle eklenen kitaplara. (Gerçi bayramda aldığımız kitapları eklememişim ama onu da başka bir zaman yayınlarım artık.) Kitapları iki seferde aldım ancak teker teker verdim. Bir kaçını da henüz vermedim.

İlk sipariş oyuncak araba isteyen Çınar'a oyuncak değil sadece kitap alabileceğimi söyleyince içinde araba olan kitap olsun şeklindeydi.  Elimizdeki kitaplardan olmasın diye biraz araştırınca Nesil yayınlarından nokta birleştirmeli Taşıtlar kitabı oldu.

Pazar günü tüm gün elinden düşürmemiş sanırım. Epeyce kalın olmasına rağmen neredeyse tamamını bitirmiş gibiydi akşam geldiğimde.

İkinci kitap Tübitak'tan. kaçınılmaz ;))
Gökyüzü ne kadar yüksek?
Gökyüzü Ne Kadar Yüksek?

Çok sevdik bu kitabı da. Uçmak istiyorum diyen Çınar'ın ilgisini çekti.

Üçüncü kitap yine Tübitak'tan Toplayabilirim.
Toplayabilirim

Aslında daha küçük yaşta çocuklar için de uygun olan bir kitap. Kalın sayfalı. Şekli çok hoşuma gitti. Dinozorlu kitap bulamayınca ilk etapta bu da olabilir diyerek aldığım bir kitap. Nesil Çocuk'tan Arkadaşım olmadan Su bile içmem. Paylaşmak konu alınıyor ve fillerle ilgili ilginç bilgiler de veriyor.
Arkadaşım Olmadan Su Bile İçmem!

Arkadaşım Suna'nın Çınar'a hediyesi 1001 Çiçek kitapları'ndan Hayvan Maskeleri Kitabım
Çınar bu kitaba bayıldı. İçinden 6 tane hayvan maskesi çıkıyor. Aynı zamanda bu hayvanları da anlatıyor. Çok keyifli bir kitap. Çok da kaliteli bir baskıyla kocaman maskeleri var. Maskeleri hemen yaptık. Çınar kaplan oldu, babası trex, ben de baykuş :)) Ertesi gün dayısına orangutan, dedeye panda, anneanneye peygamber devesi maskelerini de yapıp oynamışlar. ;))


Cumartesi akşamı süprizi Küçük Arkeolog kitabı.Minicik bir kitap, küçük çocuğun arkeolog anne ve babasıyla yaşadığı kamplardan görüntüler ve anlatımlarla. Çınar'ın tahminimden çok hoşuna gitti. Ne de olsa o da paleontolog olmak istiyordu.

Pazar akşamı ise Kapı Komşumuz Korsanlar kitabı Redhouse Kidz 'den. Çok renkli çok güzel bir kitap. Ben de bayıldım doğrusu. uyku öncesi için biraz uzun benim açımdan en azından. Boğazım kurudu. ;))

Ayrıca takip ettiğim Bir Dolap Kitap sitesinde de bu kitapla ilgili yorumlar varmış. Son zamanlarda bakamamışım demek ki. Bu siteye bakmakta yarar var. Ben çok sevdim. Tavsiye ederim.

Geleneği bozmayalım bu akşam da bir kitap süprizi yapalım dedim.
Çıkartmalı Dinozorlar Kitabım Kes-Boya-Yapıştır. Yatmadan önce bu kitabı da inceledik ve yapacağımız dinozorlara karar verdik hemencecik. Yarın hemen yapmamız lazım. ;))


Şimdilik verdiklerim bu kadar.. Daha neler var neler...  :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder