13 Eylül 2012 Perşembe

Oyun grubumuzla son buluşmamız mı ne?

Oyun grubu arkadaşımız İrem ve ailesi İstanbul'dan taşınıyormuş. Gitmeden önce bir buluşma ayarlamak istedik. Çok kısa sürede haberdar olduğumuzdan küçük bir "angry birds" partisi yapmak istedim. Ama bir günde istediğim herşeyi hazırlayamadım tabi. Yine de epey renkli bir parti ortamı hazırlamayı başardım sanırım.

 Abiler de gelince Çınar mest oldu :)) Çınar'ın tatile rastlayan doğumgününü kutlayamamıştık beraber. Kızlar da kapıdan içeri girmeden Çınar'a hediyeler tutuşturdular. ;) Abiler şaşırdı Çınar'ın doğumgünü mü dedi. "Değil ama şakacıktan" dedik. Geçmiş doğumgünü partisi.. ;))
 Angry birds figürlerini şeker hamurundan yapacaktım aslında ve hatta oynanabilen bir pasta yapmayı düşünüyordum şurdaki gibi. Ama zaman yetmediğinden kağıtlarla idare ediverdik.

 Süpriz olarak pastanın keki dört renkliydi. :))

 Yiyeceklerin hepsini ben hazırladım ama maalesef Ege paşaya yaranamadım. Böreğin peynirindeki maydanoza, mini pizzaların üstündeki domatese ve kakaolu pastaya tilt oldu Ege. Aslında hiç bişey seçtiklerini görmemiştim bugüne kadar. Zamanla herşey değişiyor demek.. Üzgünüm Ege'cim. Bir daha ki sefere telafi ederim umarım.
 Kızlarla resim yaptık. Çınar abileriyle hırsız polis oynamayı tercih etti. Abiler de bunca silah oyuncağını görünce dayanamadı tabi. Zamanla bizdeki bu hırsız polis hevesi geçer umarım.  Resim çalışmamız kolaj ve karışık teknik üzerine. Pastel boya ile figürler yaptık. Gemimizi ve balıklarımızı peçeteden kesip yapıştırdık. Sonrasında da suluboyayla masmavi boyadık. Çok keyifli bir çalışma oldu ve güzel bir sonuç çıktı.

 Ciddiyetle resim yapan kızlar.
 Coşkuyla savaşçılık oynayan erkekler.
 Son toplu pozumuz ancak böyle olabildi. Hepsini yanyana oturtmayı başaramadık. Çünkü onlar artık kendi istekleri olan bireyler :))


 Nice yaşlara güzel kuzum hatta artık aslanım!!!  Herşey gönlünce olsun. Hep mutlu ol, çevren dostlarla dolu olsun.....


Okullar da başladı bir daha ne zaman görüşürüz kısmet....

3 yorum:

  1. Ne de güzel renkli bir parti olmuş, bayildim :))
    Bir haftadonu ayarlayalim da biz de görüşelim :))

    YanıtlaSil
  2. Aslıhan canım parti çok renkliydi Ege yemese de ben her şeyden yedim o yaptığın leziz organik olan her şey harikaydı sen Egeye takılma :)

    YanıtlaSil