25 Haziran 2012 Pazartesi

daha ne vukuatlar göreceğim kim bilir?

Bugünün vukuatı.... Dört tüp akrilik boya halıya, yerlere duvara sürülmek suretiyle renk karışımları yapılır.....
 Kahvaltı sonrasında Simge bizim eve dalar.. Beraber Çınar'ın odasında oynamaya başlarlar.. Güzel güzel oynamalarına hem sevinip hem de güvenip bir saat sonraki randevum için hazırlanmaya başlarım. Beş dakika geçmemiştir ki Çınar'ın odasının kapısının kapalı olduğu dikkatimi çeker. Simge oyun oynarlarken etrafta büyükleri istemiyor ondan diye düşünüp oralı olmam. Biraz sonra durumdan kıllanmam gerektiği kafama dank eder. Kibarca kapıyı tıklarım. "Kapıyı açar mısınız?" derim.. Ancak "açmayız" cevabı gelir.
A: Neden ne yapıyorsunuz ki?
Simge'den ses yok.
Ç: Boyaları karıştırıyoruz, duvara ve yerlere sürüyoruz.
A: olmaz. Kapıyı açın.
Ç: Hayır!
Anne dayanamaz kapıyı hafiften itekleyerek açar. Kapının arkasındalar çünkü. Sonuç Kapının arkasında iki taralı duvarlar ellerle boyanıyor. Yerde ise çamur olmuş boya yığını. Tam da üstümü giymişim dışarı çıkmak üzere.. Boyaların içinden nasıl alacağımı bilemedim ikisini. Ayağa kalkıp hiç bir yere dokunmadan durmalarını istedim.Yere bir bez koyup önce Simge'yı kaptım banyoya götürdüm. Elini ayaklarını yıkayıp anneannesine teslim ettim. Sonra Çınar'a döndüm, dönmeden önce kendi üstümü değiştim boya olmamak için. Çınar da aynen banyoya. Ama ellerine işlemiş artık boyalar.. İyi bir banyo yapması gerekti. Ben de kovayı elime alarak yerleri silmeye döndüm. Sonuç kırmızı, mavi, sarı ve yeşil karışınca kahverengi oluyor. Bir kova dolusu kahverengi su elde ettim. :)
 Halıdan ise bir kova dolusu suyu maviye çevirecek kadar boya çıktı. Şimdi halı küvetin içinde kosla vanishle suya basılmış durumda. Küveti suyla doldurayım derken bir de evi su bastırıyordum. Evden çıkarken son anda küvetteki suyun taşmakta olduğunu gördüm. Duş başlığını açıp halının arasına koymuştum etrafa sıçramasın diye. Su sesi de gelmiyor tabi. Kaç kere banyoya girdiğim halde farketmemişim. Son anda bilmem ne için banyoya döndüğümde farkettim. Allah'tan!!!
 
Şimdi yıkanmak üzere bekleyen bir halım var..


Benim için çıkarılacak ders: Çınar boyaların ulaşabileceği yerlerde olmasına çok alışkın. Hangisini tek başına hangisini beraber yapacağımızı gayet iyi bilir. Ancak bir arkadaşı yanında olduğunda dikkat etmem gerekir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder